I teatr pt: "Ile żab waży księżyc?"

opublikowane: 17 wrz 2019, 05:09 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 wrz 2019, 13:20 ]
17 września uczniowie klas I- IV obejrzeli przedstawienie pt. "Ile żab waży księżyc?” w wykonaniu Teatru Ateneum w Katowicach w Internetowym Teatrze TVP dla szkół.

Jest to baśniowa  opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy masę bardzo ważnych z jego punktu widzenia, zupełnie abstrakcyjnych pytań. Zirytowany dziecięcą bezpośredniością Król próbuje  ignorować intruza, a w końcu pozbyć się go.

Zderzenie ich odmiennych światów staje się okazją do tego, by nabrać dystansu do siebie samego, a może nawet nieco się odmienić. Król na nowo odkrywa dawno ukrytą własną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka i jego fantazję i ciekawość świata. Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiają, że poważne przesłanie dociera do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie.

Naszym uczniom bardzo spodobało się przedstawienie.

Lilla Łuszczak
                                                                                                                                                    Lilia Burdziłowska