IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"

opublikowane: 13 paź 2021, 09:03 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 paź 2021, 09:14 ]
Dnia 12 października 2021r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkoła  Podstawowa i Przedszkole
w Witoszycach odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli
w Ogólnopolskim Konkursie Dla Szkół Podstawowych w 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości „Do Hymnu”.

Wykonawcy zaprezentowali w obecności jury w osobach: Pana Profesora zw. dr hab. Wojciecha Maciejowskiego z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Pani mgr  Katarzyny Jabłońskiej z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Poznaniu  następujące pieśni hymniczne:

1. Hymn Państwowy

2. „Rotę”

3. „Pierwsza brygada”

Szkołę do konkursu  zgłosił Pan Dyrektor  Leszek Stecki, który przekazał wszystkim bardzo dobrą wiadomość, że znaleźliśmy się wśród 300 szczęśliwców  zakwalifikowanych do udziału w I turze. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem, zgłosiło się 500 szkół z całego kraju.

Pani Lucyna Sozańska  nauczyciel muzyki wystąpiła w roli dyrygenta. Dzielnie przygotowywała
 i prowadziła próby w najtrudniejszej z form wokalnych – śpiewie bez akompaniamentu i podkładu muzycznego. Pomagali w tych działaniach  wszyscy nauczyciele szkoły.

Dekorację przygotowały: Pani Małgorzata Szylin , Pani Marzena Rogasik oraz Pani Barbara Czarna.

Udział w konkursie  pozwolił dzieciom  w przeżyciu tej niezwykle cennej lekcji historii
 i patriotyzmu. Co podkreślił w wystąpieniu Pan Dyrektor Leszek Stecki oraz profesor Wojciech Maciejowski.

Bez względu na wynik,  ogrom pracy, emocje temu towarzyszące na długo pozostaną w pamięci wielu.

Konkurs został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu
w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 -2022

Lucyna Sozańska