„Jak nie czytam, jak czytam”

opublikowane: 10 cze 2016, 04:26 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 cze 2016, 03:26 ]

Jak nie czytam, jak czytam”

To hasło jest mottem przewodnim ogólnopolskiej akcji mającej na celu ustanowienie rekordu w jednoczesnym czytaniu książek. Nasza  szkoła przystąpiła do  tej akcji ogłoszonej przez czasopismo  „Biblioteka w szkole”

Do wspólnego czytania  zaprosiliśmy rodziców oraz sympatyków szkoły. Bardzo miło było nam gościć Panią Józefę Średniawa  Sołtysa Witoszyc. O godzinie  10:00 wszyscy  uczestnicy akcji pod kierunkiem Dyrektora Leszka Steckiego rozpoczęli wspólne czytanie każdy swojej książki. Kolejnym punktem propagowania czytelnictwa było stworzenie absurdalnej powieści . Dziesięcioro uczniów , Pan Dyrektor, a na końcu Pani Sołtys przeczytali każdy ze swojej książki po dwa zdania wywołując u słuchaczy salwy śmiechu.  Łącznie w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach do ustanawiania rekordu w jednoczesnym czytaniu przystąpiło 116 uczestników.

Następnie ogłoszono wyniki czytelnictwa w szkole za rok szkolny:

Dyplomy za najlepsze wyniki w czytelnictwie otrzymały :

Klasa II za najwyższą średnią  liczbę przeczytanych książek, oraz klasa IV – dla  klas IV-VI.

Najlepsi czytelnicy w poszczególnych klasach zostali również nagrodzeni dyplomami:

Klasa I Maja Zdebska

Klasa II Wiktor Matyjewicz