Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę?

opublikowane: 31 sty 2017, 03:33 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 31 sty 2017, 03:50 ]
Jak  pomóc zwierzętom przetrwać trudne warunki  zimowe, którym zwierzętom trzeba szczególnie pomagać – na te i wiele innych pytań uczniowie naszej szkoły mogli otrzymać odpowiedź od naszego gościa leśnika Pani Barbary Chrystman – Kurzawy, która odwiedziła nas w dniu 25 stycznia 2017r.

Podczas całego cyklu zajęć w trzech grupach wiekowych:  przedszkolu,  klasach I-III i w klasach IV-VI pani leśnik  wyjaśniła różnicę między leśnikiem a myśliwym, opowiedziała o zwierzętach zimujących i migrujących, pokazała modele bardzo ciekawych dzięciołów.

Podsumowując przeprowadziła  konkurs w którym każdy uczeń mógł wykazać się zdobytą wiedzą i  otrzymać specjalną nagrodę. Na zakończenie zajęć ogłosiła  konkurs plastyczny pt. „Las w czterech porach roku” regulamin konkursu znajduje się poniżej.

Czesława Zabłocka

ĉ