Aktualności‎ > ‎

Jak zostać policjantem….

opublikowane: 8 lis 2021, 13:52 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 lis 2021, 16:02 ]
 04 listopada 2021roku  uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z p. Starszy aspirant Lidią Tarońt z Komendy Powiatowej Policji w Górze. Podczas zajęć młodzież mogła dowiedzieć się wiele o zawodzie policjanta, zarobkach i wymaganiach do służby w policji. Uczniowie usłyszeli, że każdy funkcjonariusz po skończeniu specjalnej szkoły policyjnej zaczyna służbę od najniższego szczebla. Policjant przede wszystkim przeciwdziała łamaniu prawa i dba
o porządek publiczny, a praca w policji różni się w zależności od wydziału. Może to być Wydział Kryminalny, Wydział Prewencji, Ogniwo Ruchu Drogowego i Rewir Dzielnicowych. Praca w policji ma określone wymagania formalne. Osoba starająca się o posadę funkcjonariusza winna mieć co najmniej wykształcenie średnie, polskie obywatelstwo, nie może być karana, musi przejść pozytywnie badania komisji lekarskiej oraz wszystkie testy podczas procesu rekrutacji.

            Młodzież z zainteresowaniem słuchała i zadawała pytania. Czy to spotkanie zaowocuje wzmożonym naborem w szeregi górowskiej policji? O tym przekonamy się w przyszłości.


                                                                                                                                   Lucyna Sozańka

Comments