„JESIEŃ NA TALERZU” – ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE III

opublikowane: 25 paź 2019, 02:05 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 25 paź 2019, 03:16 ]
Dnia 23 października 2019 r. w klasie III odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczył dyrektor szkoły pan Leszek Stecki, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej pani Dorota Izdebska, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

W pierwszym zadaniu uczniowie kolorowali trasy oraz nanosili kody według własnych pomysłów dla OZOBOTÓW. W kolejnym zadaniu musieli ułożyć trasę z drewnianych puzzli, tak aby robot – OZOBOT przejechał przez cały proces powstawania sałatki owocowej: od zbierania produktów, poprzez mycie owoców i rąk aż do gotowej sałatki. Ostatnie zadanie polegało na ułożeniu przez uczniów na matach kolorowych obrazów z kubeczków według kodów. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i precyzją wykonali wszystkie zadania.

Na zakończenie zajęć czekała na nich niespodzianka przygotowana przez panią Dorotę Izdebską. Uczniowie mogli poznać działanie puzzli AR – z rozszerzoną rzeczywistością.

M. Szylin