Kino sferyczne

opublikowane: 5 paź 2018, 13:36 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 5 paź 2018, 13:53 ]
3 października uczniowie naszej szkoły w ciągu  jednej godziny lekcyjnej odkrywali świat, który ich otacza w niecodzienny sposób. Sferyczne kino to nowy sposób nauki. Za pomocą systemu sferycznej prelekcji w środku kopuły uczniowie odbierali niesamowity obraz.

Sferyczne kino to działająca wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość, w której obszar panoramiczny jest podobny do efektu planetarium. Prezentowane filmy edukacyjne, wybrane przez uczniów poszczególnych klas, dotyczyły astronomii, biologii, historii, przyrody oraz świata podwodnego. Wrażenia uczestników – bardzo pozytywne. Miło jest łączyć przyjemne z pożytecznym.

Lilia Burdziłowska