Kino sferyczne

opublikowane: 28 wrz 2019, 12:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 wrz 2019, 12:11 ]
27 września uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odkrywania świata, który ich otacza w niecodzienny sposób. Sferyczne kino to nowy sposób nauki. Za pomocą systemu sferycznej prelekcji w środku kopuły uczniowie odbierali niesamowity obraz.
Sferyczne kino to działająca wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość, w której obszar panoramiczny jest podobny do efektu planetarium. Prezentowane filmy edukacyjne, wybrane przez uczniów poszczególnych klas, dotyczyły astronomii, biologii, historii, przyrody oraz świata podwodnego.

Lilia Burdziłowska