Koncert muzyczny „Najpiękniejsza jest muzyka polska”

opublikowane: 20 gru 2018, 01:59 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 20 gru 2018, 03:34 ]

Dnia 14.12.2018 r odbył się w szkole kolejny koncert muzyczny pt „ Najpiękniejsza jest muzyka polska”. Uczniowie mieli okazję wysłuchania utworów polskich takich jak: Polonez, Kujawiak, Melodia, pieśni żołnierskie: O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani pod okienko, Marsz pierwszej brygady. Dzieci dowiedziały się także, jaka jest historia powstania utworów polskich i w jakich okolicznościach one powstały.

Po zakończonym koncercie dyrektor szkoły Pan Leszek Stecki wręczył uczniom podziękowania za udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Uczniowie, którzy brali udział w projekcie „Umiem pływać” otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

W dalszej części Dyrektor jeszcze raz pogratulował drużynie, która reprezentowała naszą szkołę w XVI Powiatowym Turnieju Dzień Matematyki i Sportu klas IV-VI i zajęła II miejsce.

Marzena Rogasik