Koncert muzyczny "Roztańczona radosna Kuba"

opublikowane: 25 kwi 2018, 05:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 26 kwi 2018, 03:18 ]
25 kwietnia naszą szkołę odwiedzili Chiquita i Pedro z Kuby.  Gościliśmy ich w ramach kolejnej audycji muzyczno-edukacyjnej pt.: "Roztańczona radosna Kuba”.  Para taneczna zabrała dzieci wprost do najbardziej roztańczonego i rozśpiewanego kraju na świecie - Kuby. Artyści wprowadzili gorącą i radosną atmosferę za pomocą tańca, muzyki, klaskania, którym wtórowały bębny, kastaniety i inne instrumenty. Kubańczycy lubią śpiew i taniec dlatego w wykonaniu artystów obejrzeliśmy salsę, a uczniowie wzięli udział w warsztatach tanecznych - ćwiczyli układ do piosenki Despacito.Uczniowie chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach w rymie muzyki latynoskiej, co sprawiło im wiele radości.

Lilia Burdziłowska