Konkurs Edunect - Dzień Ziemi

opublikowane: 23 maj 2022, 00:30 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 24 maj 2022, 02:13 ]

W maju z okazji Dnia Ziemi, który w tym roku odbywał się pod hasłem
- zainwestujmy w naszą planetę uczniowie klas V – VIII wzięli udział w konkursie na platformie EduNect. To obchodzone na całym świecie święto zachęciło nas do promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą, a także sprawdzenia swojej wiedzy na ten temat.

Uczniowie w dwóch grupach wiekowych zmagali się z pytaniami z zakresu dbałości o środowisko naturalne, odnawialnych i nieodnawialnych zasobów przyrody, segregacji śmieci, Parków Narodowych w Polsce oraz ogólnej orientacji czym są pestycydy, efekt cieplarniany, czy kwaśnie deszcze. W rywalizacji na poziomie szkolnym wyłoniliśmy mistrzów poszczególnych klas. W rozgrywce ogólnopolskiej uczestniczyło 1800 osób, a w gronie wyróżnionych znalazło się trzech naszych uczniów. Maja Zdebska, z drugim wynikiem w swojej grupie wiekowej oraz ex aequo Katarzyna Urbaniak i Mikołaj Zarzycki, również z drugim wynikiem w swojej kategorii .

Gratuluję uzyskania wysokich wyników!