KONKURS RECYTATORSKI

opublikowane: 29 mar 2019, 12:55 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 3 kwi 2019, 00:40 ]
28 marca 2019 w Przedszkolu w Witoszycach odbył się V Konkurs Recytatorski. Konkurs przebiegał pod hasłem „Zwierzęta, które lubimy”. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Jolanty Gajdy, Aleksandra Fredro, Wandy Grodzieńskiej, Aleksandry Wojtyła. Przedstawiane wiersze były zabawne, pouczające i jednocześnie wpadające w ucho. Każdy z uczestników  zachwycił niepowtarzalną interpretacją utworów. Konkurs był wspaniałą okazją do przełamania nieśmiałości, rozwijania pamięci a przede wszystkim do rozbudzenia zainteresowania literaturą. Recytacji wierszy przysłuchiwała się komisja w składzie: dyrektor ZSPiP w Witoszycach  p. Leszek Stecki, p. Beata Buda pracownik Biblioteki Publicznej w Chróścinie oraz p. Józefa Średniawa sołtys wsi Witoszyce. Komisja przyznała dwa wyróżnienia otrzymali je: Kinga Kurzawa i Marcin Kusztra. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez wychowawcę grupy „Smerfy” oraz p. Józefę Średniawa.

Maria Kołtowska