Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze znane i lubiane’’

opublikowane: 17 cze 2016, 13:28 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 17 cze 2016, 13:29 ]
15 czerwca 2016 r.  w Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze znane i lubiane’’. Celem konkursu było popularyzowanie literatury dziecięcej wśród dzieci, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Uczestnikami konkursu były dzieci z dwóch grup wiekowych tj. 3-4 latki i 5-6 latki . Wykonawców oceniało niezależne Jury w składzie: p. Leszek Stecki -Dyrektor  Zespołu, .p. Czesława Zabłocka –pedagog i  bibliotekarz, p. Lidia Łęgowa – nauczyciel, p. Weronika Kusztra – rodzic.

Konkurs przebiegał w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Dzieci recytowały wiersze najpopularniejszych polskich autorów: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Komisja po burzliwej naradzie postanowiła przyznać:

I miejsce Hani Kaźmierczak, II miejsce: Kindze Kurzawa, Gabrysi Prokopczyk i Hubertowi Borkowskiemu.

Na zakończenie konkursu zostały również wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „ Kolorowa wiosna”.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone książkami oraz pięknymi upominkami. również wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „ Kolorowa wiosna”.

Kolejny konkurs już za rok- serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym konkursie.

Maria Kołtowska