KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU

opublikowane: 11 maj 2018, 08:58 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 maj 2018, 01:11 ]
8 maja 2018r. w naszym Przedszkolu już po raz czwarty odbył się Konkurs recytatorski zorganizowany przez wychowawcę grupy „Smerfy” p. Marię Kołtowską. W tym roku temat konkurs brzmiał „Wiersz, które lubimy”. W  konkursie wzięło udział 19 dzieci:  8  dzieci  3-4 letnich oraz 11 dzieci 5-6 letnich. Konkurs odbył się w szczególnym dniu, gdyż był to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Podczas konkursu dzieci wspaniale recytowały swoje ulubione wierszyki..Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie: dyrektor ZSPiP w Witoszycach p.Leszek Stecki, p. Róża Matyla oraz p. Czesława Zabłocka  miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców. W kat 3-4 latki zwyciężyli: I miejsce: Jasiu Dąbrowski oraz Martyna Trofluk, II miejsce Michał Cieślik, III miejsce Julia Trofluk. W kat 5-6 latki zwyciężyli: I miejsce Emilia Wiśniewska, II miejsce Kinga Kurzawa oraz Laura Łuczak, III miejsce Marta Sowka. Wyróżnienie otrzymał Olek Mrowiec.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatora. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo nagrody książkowe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez p. Różę Matylę -  naszą emerytowaną nauczycielkę.

Zwycięzcy konkursu reprezentować będą nasze przedszkole podczas I Gminnego Przeglądu Poezji Dziecięcej, który odbędzie się 15 maja w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej  w Górze.

Maria Kołtowska