Konkurs recytatorski w przedszkolu pt. „Świąteczny wiersz”.

opublikowane: 19 gru 2022, 00:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 19 gru 2022, 02:39 ]

W przedszkolnym konkursie recytatorskim, który był organizowany wraz ze szkolną biblioteką wzięło udział 17 przedszkolaków. Dzieci miały za zadanie interpretację dowolnie wybranego wiersza
o tematyce świątecznej. Komisja konkursowa w składzie dyrektor szkoły p. Leszek Stecki oraz p. Beata Buda z biblioteki Publicznej w Chróścinie, brali pod uwagę w ocenie młodych artystów wyraz artystyczny, interpretację tekstu poetyckiego, jego dobór oraz pamięciowe opanowanie i kulturę mowy.

Po wysłuchaniu wszystkich recytujących przedszkolaków, komisja postanowiła nagrodzić:

I miejsce  – Alicja Hołtra, Grzegorz Hołtra

II miejsce – Alan Frankiewicz

III miejsce – Lena Ferenc, Zuzanna Grabowska, Ewa Lesiak, Jan Ozdoba

Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody książkowe, które zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostały dzieci biorące udział w konkursie również otrzymały dyplomy „za udział”. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy 😊

Konkurs był realizowany w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  na lata 2021-2025”.

Magdalena Chociaj