Aktualności‎ > ‎

Konkurs „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”

opublikowane: 22 paź 2018, 05:17 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 25 paź 2018, 02:28 ]

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs MEN „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji.

Konkurs ma na celu promowanie wiedzy na temat życia i dokonań Constantina Carathéodory’ego. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania wybitnego greckiego matematyka.

Praca konkursowa powinna być przygotowana przez jednego ucznia, pod opieką nauczyciela w taki sposób, aby mogła być zaprezentowana na zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych określonych w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica” np. w postaci prezentacji multimedialnej, filmu itp.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej;
  • uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej;
  • uczniowie klasy III dotychczasowego gimnazjum.

Zgłoszenie do konkursu należy przesłać na adres poczty elektronicznej właściwego kuratorium oświaty w terminie do 16 listopada 2018 r.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż do 28 grudnia 2018 r. przez umieszczenie listy nagrodzonych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

ĉ
witoszyce szkola,
25 paź 2018, 02:28
Comments