„KUBUSIE” ŚWIĘTOWALI DZIEŃ KUNDELKA

opublikowane: 7 lis 2018, 13:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 lis 2018, 13:28 ]
Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Z okazji obchodów Dnia Kundelka przedszkolaki Z grupy Kubusie przyniosły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy zaprezentował swojego pieska, prowadząc go na smyczy. Podczas pokazu pieski były bardzo posłuszne i prezentowały się z wielką gracją. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem, co potrzebne jest do pielęgnacji i hodowli naszych czworonożnych przyjaciół.

Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Dzieci „wyprowadzały” swoje pluszaki na spacer, karmiły je, bawiły się z nimi, tuliły je i odpoczywały na dywanie. Kiedy czworonogi odpoczęły znowu przyszedł czas na wyprowadzenie pieska na spacer i kolejne rytuały i tak minął nam cały dzień. Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość! Wychowankowie pokazali również, że warto pomagać i każdy tego dnia przyniósł karmę dla samotnych i opuszczonych piesków mieszkających w schronisku. Dwie przepełnione psim jedzeniem reklamówki trafiły do schroniska w Henrykowie. Dziękuję serdecznie przedszkolakom oraz ich rodzicom !!!

Ewa Pieprzyk