KUFER PEŁEN DZIEDZICTWA

opublikowane: 14 lis 2019, 10:58 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 15 lis 2019, 02:32 ]

Uczniowie kl. I-III wzięli udział w projekcie realizowanym przez Fundację „Plenerownia”.  Kufry wędrują od szkoły do szkoły i są pretekstem do realizowania zajęć dotyczących dziedzictwa kulturowego. Kufry wypełniają przedmioty będące pamiątkami czasów minionych. Kufer nr 15, który dotarł do naszej szkoły wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, a jeszcze bardziej jego zawartość. Na pierwszych  zajęciach uczniowie kl. I-III zapoznali się z zawartością kufra oraz poszukali odpowiedzi na pytanie „Co to jest dziedzictwo kulturowe?” i jak możemy to dziedzictwo chronić. Ponadto uczniowie kl. III na zajęciach plastycznych narysowali jeden wybrany przez siebie przedmiot z kufra. Dużym powodzeniem cieszył się bardzo stary klucz. Natomiast na zajęciach z edukacji polonistycznej starali się narysowany przez siebie przedmiot bardzo szczegółowo opisać. Spotkanie ze starymi przedmiotami było ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

Włożyliśmy do kufra:

- banknot 100 zł z 1986 r.,

- monetę 5 zł z 1986 r.,

- monetę 20 zł z 1977 r.,

- monetę 1 zł z 1973 r.,

- monetę 100 zł z 1990 r.

- monetę 10 zł z 1987 r.,

- zegar (budzik) z 1928 r.

Z żalem rozstawaliśmy się z kufrem.

M. Szylin