Laboratoria Przyszłości

opublikowane: 5 wrz 2022, 01:35 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 5 wrz 2022, 02:50 ]

Zadanie finansowane w ramach programu Laboratoria Przyszłości, -  inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych
w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie  przekazane  w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Szkoła Podstawowa w Witoszycach otrzymała wsparcie w wysokości 60 tys. złotych.

Kwota wydatkowana w 2021r. -32409,40 zł

Kwota wydatkowana w 2022r. -27590,60 zł

Razem 60 000 zł

W ramach programu Laboratoria przyszłości  zakupiliśmy wyposażenie  zgodnie
z katalogiem dostępnym na stronie gov.pl/laboratoria, oraz elementy nie pokrywające się z katalogiem  stanowią akcesoria do pozycji katalogowych, lub zostały nabyte zgodnie ze stanowiskiem, MF, MEN i CGT. Dzięki programowi, szkoła zakupiła następujący sprzęt: w 2021 – aparat fotograficzny z akcesoriami, Laptop do drukarki 3D, mikroport z akcesoriami, nagłośnienie z akcesoriami, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, skaner 3D, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, mikrofon dynamiczny z akcesoriami, mikrofon nagłowny z akcesoriami, słuchawki studyjne, długopisy PEN 3D: w 2022r- 2 Drukarki 3D, filamenty do druku 3D, zestaw
z mikrokontrolerem z czujnikami akcesoriami, roboty edukacyjne, roboty z tabliczką kodującą, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, statyw z akcesoriami,.

Zakupione wyposażenie jest wykorzystywane przez nauczycieli oraz uczniów w czasie zajęć obowiązkowych jak i pozalekcyjnych.