Laboratoria Przyszłości

opublikowane: 23 lis 2022, 00:10 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 23 lis 2022, 00:40 ]

Październik 2022r.

W miesiącu październiku  odbywały się zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem sprzętu  zakupionego z projektu rządowego Laboratoria Przyszłości.

Po zapoznaniu z drukarką uczniowie potrafią wgrać plik do druku. Największą atrakcją był sam fakt drukowania formy, gdzie uczeń mógł sam stworzyć i zaprogramować wydruk” Zajączka”.

Z  okazji Dnia  Edukacji Narodowej i „Pasowanie na czytelnika” uczniowie kl. IV i VIII używali sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego, mikrofonu, statywu oraz aparatu fotograficznego ", którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Klasa III podczas realizacji tematu „Lekcja przyrody w ogródku warzywnym”, „Owocowe szaszłyki” oraz kl.  IV-VIII, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, akcji „Pola Nadziei”, „Godzina kodowania”, wykorzystywali  aparat  fotograficzny, uczniowie zapoznali się z podstawowymi funkcjami aparatu oraz poznali tajniki robienia ciekawych zdjęć.

Podczas zajęć z biologii uczniowie klasy V wykonywali modele przestrzenne komórki roślinnej i zwierzęcej wykorzystując min. długopisy 3d, podczas tych zajęć uczyli  się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczyli umiejętności manualne. Ćwiczenia te  były fascynujące, motywowały do pracy. Ponadto praca z długopisem 3D podczas lekcji z matematyki wyzwalała w nich pozytywne emocje, które pomagały im w tworzeniu pięknych dzieł. Największą przyjemność sprawiało im to, że ich prace zmieniały się  w przestrzenne obiekty.

Dzięki Laboratoriom Przyszłości nasi uczniowie dowodzą, że nauka może być niesamowitą i inspirującą przygodą,  dzięki sprzętom i pomocom dydaktycznym zakupionym z programu rządowego.