Laboratoria Przyszłości

opublikowane: 15 gru 2022, 23:43 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 gru 2022, 00:28 ]

Podczas zajęć dydaktycznych   uczniowie kl. VI utrwalali wiadomości dotyczące figur geometrycznych posługując się pisakami 3d zakupionymi w ramach „Laboratoriów Przyszłości”. Tworzyli szablony różnych figur wykorzystując kolorowe filamenty, które  posłużą  na kolejnych lekcjach matematyki. Zajęcia przyczyniły się do  rozwijania kompetencji cyfrowych i matematycznych.

Praca z pisakiem Banach 3D angażuje uczniów emocjonalnie, kształtując przy tym : wytrwałość, cierpliwość i dokładność w wykonywaniu podjętego zadania. Rozwija  też wyobraźnię, kreatywność oraz  logiczne myślenie.

Z okazji uroczystości 11 listopada i zabawy andrzejkowej  w szkole wykorzystano zestaw nagłaśniający, statyw, mikrofony oraz aparat fotograficzny.

Z okazji  akcji „ Stop paleniu” – uczniowie kl.VI-VII zorganizowali  happening i  wykorzystali aparat fotograficzny Canon  do fotorelacji.

Na zającach z edukacji wczesnoszkolnej - klasa III- korzystała z aparatu fotograficznego podczas-„Spotkania z Bibliotekarką”.

Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów do rozwijania zainteresowań i umiejętności praktycznych.