Lekcja biblioteczna inaczej

opublikowane: 9 kwi 2017, 14:02 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 9 kwi 2017, 14:04 ]
Kolejna lekcja biblioteczna realizowana w ramach edukacji czytelniczej oraz z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci została zorganizowana w dniu 6 kwietnia 2017 r.   Tym razem lekcję poprowadziły  Pani Barbara Siekanowicz i Jolanta Mikłosz z Oddziału Dziecięcego  Biblioteki Miejskiej w Górze.

Zajęcia były okazją do przypomnienia sobie jak jest zbudowana książka, jak można zostać czytelnikiem biblioteki. W trakcie lekcji dzieci wysłuchały opowiadania o tym, „ Jak się żyje w Naszej Gminie”  a  podsumowaniem było wspólne  rozwiązywanie krzyżówki, zawierającej treści omawiane podczas lekcji.

Na zakończenie uczniowie wysłuchali  legendy o Chróścinie przeczytanej przez jedną z zaproszonych pań.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję biblioteczną.

Czesława Zabłocka