MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

opublikowane: 5 lis 2020, 14:17 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 lis 2020, 09:38 ]

Dnia 5 listopada br. uczniowie klasy I wzięli udział w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej podczas, której zwiedziły bibliotekę szkolną, dowiedziały się jak książki są przydzielane do różnych działów. Następnie mali czytelnicy poznali główne zasady korzystania ze szkolnej biblioteki. Dzieci obiecały, że będą bardzo często odwiedzać bibliotekę oraz wypożyczać książki. Podczas wizyty w bibliotece na uczniów czekała niespodzianka, którą był pakiet „Wyprawka Czytelnicza”. W skład pakietu wchodziły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców uczniów oraz kreatywny alfabet. Uczniowie otrzymali w/w pakiet w ramach udziału w kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki organizatorzy chcą zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Mamy nadzieje, że pierwszoklasiści dotrzymają danego słowa i będą ochoczo odwiedzali bibliotekę szkolną.

A.   Wesołowska

M. Szylin