„ MATEMATYKA-WSTĘP DO KARIERY WYNALAZCY”

opublikowane: 8 gru 2020, 05:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 gru 2020, 05:24 ]

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy czwartej biorą udział w projekcie pod nazwą „ Matematyka-wstęp do kariery wynalazcy” realizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, wykorzystując eksperymentalny informatyczny system zeszyt.online. W ramach projektu nauczyciel z matematyki brał udział w szkoleniu, po którym  udostępniona została dla uczniów strona internetowa zeszyt.online. Uczniowie rozwiązując zadania na platformie pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne. Celem tej rozbudowanej platformy jest wspomaganie nauczyciela w rozwoju każdego ucznia oraz podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole.

Lilia Burdziłowska