Aktualności‎ > ‎

„ Matematyka-wstęp do kariery wynalazcy”

opublikowane: 11 paź 2021, 01:23 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 11 paź 2021, 02:37 ]
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy piątej biorą udział w projekcie pod nazwą „ Matematyka-wstęp do kariery wynalazcy” realizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, wykorzystując eksperymentalny informatyczny system zeszyt.online. W ramach projektu udostępniona została dla uczniów strona internetowa zeszyt.online. Uczniowie rozwiązując zadania na platformie pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne. Celem tej rozbudowanej platformy jest wspomaganie nauczyciela w rozwoju każdego ucznia oraz podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole.                                                                                                                                                            Lilia Burdziłowska


Comments