Matematyka w sklepie

opublikowane: 14 paź 2021, 10:40 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 14 paź 2021, 10:42 ]
Podczas zajęć dodatkowych z matematyki uczniowie uczestniczyli w lekcji matematyki w sklepie. Celem tej lekcji było pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej – w życiu codziennym. Uczniowie przekonali się, że obliczenia, które wykonujemy na lekcji, są i będą im potrzebne. Zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Ich zadanie polegało na kupieniu pięciu produktów wskazanych na karcie pracy (np. nabiał, owoc, chemia). Zadanie było okazją do praktycznego wykorzystania umiejętności szacowania wyników. Drużyny dokonując zakupów, musiały zmieścić się w wyznaczonej kwocie. Jeżeli kwota przekroczyła 10 zł, uczniowie musieli oddać przy kasie jeden z produktów. Założone cele zostały zrealizowane, a uczniowie z uśmiechami na ustach opowiadali kolegom z innych klas, jak korzystali z wiedzy matematycznej w praktyce.

Lilia  Burdziłowska