Mikołajki

opublikowane: 7 gru 2021, 03:08 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 gru 2021, 03:33 ]
6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa.
 Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Uczniowie klas I-III od samego rana nasłuchiwali dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja. Jak co roku Mikołaj nie zawiódł i przybył do szkoły z workiem pełnym prezentów. Mikołaj po kolei odwiedzał wszystkich uczniów z klas I-III. Dzieci, aby otrzymać prezenty musiały zaśpiewać piosenkę, albo powiedzieć wierszyk. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez Mikołaja prezentami. Tego dnia również Pan Dyrektor obdarował wszystkie dzieci oraz ich panie wychowawczynie słodkimi lizakami. Był to dla wszystkich dzień pełen emocji. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

M. Szylin
                                                                                                                                                        L. Burdziłowska