„MISTRZ ORTOGRAFII”

opublikowane: 5 lut 2017, 13:09 przez witoszyce szkola

W naszej szkole wiele uwagi poświęca się poprawności języka uczniów.

Nauczyciele kładą duży nacisk na krzewienie i promowanie poprawnej polszczyzny, motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności ortograficznych, oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.

W związku z powyższym na wszystkich przedmiotach podejmowanych jest wiele działań edukacyjnych w tym zakresie. Aby proces edukacji językowej został wzbogacony o dodatkowe formy odbyła się rywalizacja pomiędzy uczniami o tytuły „Mistrza i Wicemistrza ortografii”. Aby nim zostać, należy perfekcyjnie znać zasady ortograficzne i pomyślnie napisać tekst dyktanda – jest to pierwszy etap konkursu – oraz wykazać się znajomością bardzo wielu reguł ortograficznych podczas drugiego etapu, pisząc test ortograficzny. Zwycięzcy otrzymali dyplomy z tytułami.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II – III oraz IV – VI.

Wśród uczniów klas II – III najlepsi okazali się:

I miejsce – Alicja Kaźmierczak - klasa III /  Filip Siekanowicz – klasa III

II miejsce –  Katarzyna Urbaniak – klasa III

III miejsce – Bartosz Marciniszyn – klasa II

Natomiast wśród uczniów klas IV – VI najlepsi byli:

I miejsce – Maria Bobela - klasa VI

II miejsce – Maciej Mikołajczyk - klasa IV

III miejsce – Zuzanna Ślosarczyk - klasa IV / III miejsce-Nicola Noga - klasa V.

Organizatorem i opiekunem konkursu była pani Agnieszka Kożyczak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.