MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

opublikowane: 15 mar 2017, 13:38 przez witoszyce szkola

Przed nami już ósma narodowa wyprawa na Kresy w celu ratowania  zapomnianych, niszczejących polskich cmentarzy. Wspólnie z Fundacją Studio Wschód oraz TVP Wrocław organizujemy kolejną edycję akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Nasza akcja uczy patriotyzmu, historii, pozwala poznać dzieje naszego narodu i losy bliskich nam ludzi. Już od siedmiu lat uczniowie z Dolnego  Śląska wyruszają na  Ukrainę, aby porządkować  kresowe nekropolie.

W ubiegłym roku podczas akacji 1000 wolontariuszy pracowało na 110 cmentarzach, a prawie 200 tys. uczniów przekazało na ten cel symboliczną złotówkę. Gorące podziękowania dla wszystkich osób wspierających akcję. Obecnie trwają  przygotowania do lipcowego wyjazdu na Ukrainę w ramach VIII  edycji akcji.

Rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek, które można wpłacać do 15 maja 2017r. na konto Fundacji Studio Wschód, 53-676  Wrocław ul. Sokolnicza 5/13

40 1540 1030 2103 7457 2565 0001                       KRS 0000570948

Roman Kowalczyk