MOVEWEEK czyli TYDZIEŃ RUCHU w Witoszycach

opublikowane: 30 maj 2016, 00:56 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 paź 2016, 03:21 ]
MOVE Week to ogólnoeuropejska kampania promująca zdrowie i aktywność fizyczną. Szkoła Podstawowa w Witoszycach już po raz drugi przyłączyła się do wielkiej europejskiej drużyny, której leży na sercu troska o zdrowie przyszłych pokoleń.

Zgodnie z głównym mottem tegorocznego Tygodnia Ruchu „DLA” – DLAczego uprawiasz sport? w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach w dniach 23 – 25 maja odbyły się wydarzenia w trzech blokach „DLA”

Pierwszy pod hasłem „DLA siebie!”, gdzie każdy znajdzie coś DLA siebie. Uczestnicy musieli podjąć walkę z samym sobą, pokonać własne słabości, realizować cele, które sami przed sobą postawili, w myśl zasady, że nic nie cieszy tak, jak osiągnięcie wyznaczonego celu, zwłaszcza, jeśli ma się świadomość tego, że samemu miało się na to największy wpływ

Drugi blok ”DLA zespołu!” czyli umiejętność współpracy, rozwijanie koleżeństwa, szacunek dla rywala, przynależność do grupy, wzajemna pomoc, a także walka do samego końca i podporządkowanie własnych ambicji DLA dobra zespołu. W tym dniu rozegrany został m.in. Turniej siatkarskich dwójek mieszanych o Puchar Dyrektora Szkoły.

Trzeci blok pod hasłem „DLA zabawy!”, same lekkie, łatwe i sprawiające radość zabawy ruchowe z nietypowymi przyborami. DLA każdego coś miłego.

Na rozgrzewkę, podczas przerw śródlekcyjnych bawiliśmy się przy muzyce. Niezawodny okazał się układ Chocolate, a do tańca belgijskiego próbowaliśmy włączyć całą społeczność szkolną i nie tylko. Jako zapowiedź całej akcji w hali CKS pojawił się plakat „DLA”, gdzie uczniowie mogli wpisywać swoje powody dla których podejmują aktywność fizyczną.

Ponieważ w tym roku Move Week zainaugurował również ogólnopolską, sportową kampanię pod hasłemPolska Goni Europę” najstarsi uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z Wielkim Testem o Europie, który wyłonił naszego lidera w tej gonitwie.

Z niecierpliwością czekamy na nowe wyzwania kolejnych edycji MOVE Week.

Marta Hołownia-Dziewic