Musical dydaktyczny

opublikowane: 12 paź 2017, 12:13 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 paź 2017, 12:38 ]
W czwartek 12. 10. 2017 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV -VII do Leszna na musical dydaktyczny pt: " Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie".
Uczniowie zobaczyli historię rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafia do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny, mówiące zwierzęta i mityczne bestie.
Świat ten pozostaje pod władzą złej Białej Czarownicy, która sprowadziła na niego trwającą od stu lat surową zimę. Jest jednak nadzieja. Po długiej nieobecności powraca prawowity władca krainy – lew Aslan, który zamierza stawić czoła złu.
Niewątpliwym walorem całego musicalu były precyzyjnie i umiejętnie ukazane wartości dydaktyczne.
W przedstawieniu wykorzystane zostały różnorodne formy narracji w tym literacka: pierwszo i trzecioosobowa z narratorami różnych typów oraz narracja filmowa. Zabieg ten, przemyślany w każdym szczególe, pozwolił uczniom łatwo nauczyć się, jak odróżniać od siebie różne sposoby prowadzenia opowieści.
Uczniowie przyjemnie spędzili czas, wrócili z wycieczki zadowoleni.

Lilia Burdziłowska
                                                                                                                                                    Lucyna Sozańska