Narodowe Czytanie

opublikowane: 10 wrz 2018, 11:21 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 10 wrz 2018, 12:02 ]
            W piątek 8 września 2018 roku nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku na wspólną lekturę Prezydent zaproponował Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Nad przebiegiem i organizacją akcji w naszej szkole czuwały panie Lilla Łuszczak i Czesława Zabłocka.

Po przywitaniu wszystkich przez Panią Lillę Łuszczak i po krótkim wprowadzeniu pani Karolina Derlat przedstawiła prezentację multimedialną,  dotyczącą Narodowego Czytania, Stefana Żeromskiego oraz Przedwiośnia. Następnie grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice i Pani Sołtys odczytali fragmenty Przewiośnia. Potem Wyświetlony został fragment adaptacji filmowej Przedwiośnia. Po obejrzeniu filmu, uczniowie odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących Narodowego Czytania, Stefana Żeromskiego oraz "Przedwiośnia".

Na zakończenie Pani Jadwiga Bretsznajder podziękowała wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach szkolnej akcji Narodowego Czytania.

Karolina Derlat

Lilla Łuszczak