Nasi uczniowie na Dniu Olimpijczyka w Górze

opublikowane: 13 lis 2017, 02:10 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 lis 2017, 02:14 ]
10 listopada, na zaproszenie Klubu Olimpijczyka Mariana Sypniewskiego, czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Dnia Olimpijczyka w Szkole Podstawowej nr1 w Górze. Honorowymi gośćmi uroczystości byli:Pan Marian Sypniewski – szermierz, dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Moskwy 1980r i Barcelony 1992r  oraz Pan Marian Woronin – lekkoatleta, srebrny medalista olimpijski w sztafecie 4x100 z Moskwy 1980r.

W pierwszej części, tej jedynej w swoim rodzaju uroczystości, uczniowie zapoznali się z historią oraz ciekawostkami ze sportowego życia obu Panów, mogli obejrzeć strój i broń szermierczą oraz zobaczyć film, na którym Pan Marian Woronin jako pierwszy biały człowiek w historii „złamał” elektroniczną barierę 10 sekund na dystansie 100m.

Ostatnia cześć należała do gości, którzy opowiedzieli o swojej „przygodzie” ze sportem, chętnie odpowiadali na pytania uczniów, a potem długo jeszcze rozdawali autografy.

Marta Hołownia-Dziewic