Nietypowa lekcja przyrody.

opublikowane: 13 mar 2019, 10:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 mar 2019, 10:27 ]
12 marca uczniowie  uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pracownika Edu Event, podczas których dowiedzieli się między innymi, jak działa prawo Bernoulliego, jakie właściwości mają hel, butan i wodór. Najodważniejsi i najbardziej spragnieni wiedzy uczniowie asystowali podczas przeprowadzania eksperymentów. Ogromne wrażenie wywarły: „płonąca ławka”, „palący płomień ognia na dłoni koleżanki” oraz wybuch wodoru. Zjawiska, które wydawały się wręcz magiczne, bardzo szybko znalazły swoje naukowe uzasadnienie, gdyż prowadzący wyjaśniał mechanizm każdego eksperymentu. Przy okazji uczniowie zostali również poinstruowani, jak należy zachować się w przypadku ulatniania się gazu z butli. Uczestnicy tej nietypowej lekcji przyrody w przyszłości będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę na lekcjach chemii i fizyki.