NOC BIBLIOTEK 2017

opublikowane: 12 cze 2017, 08:01 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 12 cze 2017, 08:07 ]

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu czytelniczym  pod nazwą „Noc bibliotek”.

Tegoroczne hasło imprezy to  „NOC BIBLIOTEK - CZYTANIE PORUSZA”.

W imprezie wzięło udział 16  trzyosobowych drużyn  z powiatu górowskiego, naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny uczniów klas IV-VI. Wzorem  ubiegłego roku została  zorganizowana gra miejska , której mottem przewodnim i kanwą do wszystkich zadań była powieść pt. „Klątwa dziewiątych urodzin”  Marcina Szczygielskiego. Drużyny, wędrując z planem miasta po Górze rozwiązywały kolejne zadania, fotografowały  różne ważne górowskie obiekty, wykazywały się znajomością treści książki i nawet celnością oka i ręki. Koniec trasy zaplanowany został  na terenie  Zespołu Szkół Ogólnokształcących, aby przy ognisku uroczyście podsumować wyniki i wręczyć nagrody i wyróżnienia. Niestety, ze względu na plagę komarów,  konieczne stało się przeniesienie uroczystego zakończenia do budynku.

Nagrody za zajęcie czołowych miejsc w rywalizacji wręczali Julita Kruszka Przewodnicząca Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy , Danuta Biernacka- Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze , Mariusz Mycyk  przedstawiciel jednego ze sponsorów  oraz w imieniu Ireny Krzyszkiewicz – Andrzej Rogala- Zastępca Burmistrza Góry.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali ugoszczeni poczęstunkiem, zorganizowanym dzięki hojności  naszych  lokalnych  sponsorów,  do  których należą: Andrzej Banasiewicz, Konrad Czarny, Paweł Dąbrowski, Marcin Janik, Marcin Pawłowski, Żwirownia „Dąbrowa” oraz „Piekarnia Gierczk” ze Wschowy, wszystkim jeszcze raz w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.

Uczestnikom imprezy gratuluję dotarcia do mety i zapraszam do zabawy czytelniczej za rok.

Czesława Zabłocka