Nocne manewry "Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już"

opublikowane: 27 maj 2018, 03:55 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 1 cze 2018, 10:29 ]
W piątek 25 maja uczniowie klasy IV i V brali udział w Nocnych Manewrach pod hasłem "Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już". Zabawa rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zanim zagrali  w zbijaka musieli zmierzyć tiptopkami boisko. Koleją atrakcją była gra dobble dzięki której uczniowie ćwiczyli koncentrację i spostrzegawczość. Po przepysznej pizzy uczestnicy przygotowali  plakaty prezentujące wykorzystanie matematyki w życiu codziennym.  Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu liczb z języka angielskiego  poprzez  rozwiązywanie zadań, śpiewanie piosenki, a emocje sięgnęły szczytu podczas gry w multimedialny quiz kahoot.  Uczestnicy szkolili również swoje umiejętności komunikacyjne, gdyż anglistka podczas całego cyklu zajęć rozmawiała z uczniami w języku angielskim.  Przed snem uczniowie ćwiczyli swój umysł grając w gry logiczne i planszowe. Noc w szkole okazała się bardzo ekscytująca. Rano rozeszliśmy się do domu trochę niewyspani, ale pełni wrażeń.

Marta Hołownia- Dziewic
                                                                                                                                        Lilia Burdziłowska