Ocalić od zapomnienia

opublikowane: 17 lis 2017, 04:42 przez witoszyce szkola
5 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w uroczystości środowiskowej Ocalić od zapomnienia poświęconej wszystkim, którzy oddali swe życie w obronie ojczyzny, którzy zostali wywiezieni na daleką Syberię, zginęli na Kresach Wschodnich i wielu innych miejscach kaźni.
Uroczystość, w czasie której młodzież deklamowała wiersze o bardzo głębokiej treści miała miejsce w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Chróścinie. Natomiast po mszy św. odprawionej przez ks. kanonika Jarosława Grabarka, w Domu Ludowym została przedstawiona prezentacja przygotowana przez pana dyrektora Leszka Steckiego, a ukazująca ogrom prac jakie wykonywane są na polskich cmentarzach na Ukrainie w ramach akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

Jadwiga Bretsznajder