OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI GÓRA 2016

opublikowane: 15 lis 2016, 03:26 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 lis 2016, 03:08 ]

11 listopada, już po raz 23 , odbyły się w Górze biegi uliczne upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10.00 na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze  przy akompaniamencie hymnu olimpijskiego odbyło się wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz uroczyście dokonała otwarcia biegu życząc jego uczestnikom wytrwałości.

Oprócz biegu głównego na 10km i najbardziej emocjonującego biegu przedszkolaków na 100m odbyło się osiem biegów młodzieżowych. Uczniowie naszej szkoły:Maja Zdebska, Natalia Duchniak, Lena Halaberda, Mikołaj Zarzycki, Tomasz Turkiewicz, Konrad Kisała, Radosław Zdebski, Mikołaj Ozdoba, Wanessa Matyjewicz, Wiktor Matyjewicz, Martyna Leszko, Amelia Leszkiw, Małgorzata Greń, Klaudia Huzar, Amelia Jóźwik, Maria Bobela, Kacper Dym i Sebastian Drozdalski świetnie poradzili sobie na dystansach w swoich kategoriach wiekowych.

W biegu chłopców na dystansie 500 m w kategorii Open na drugim miejscu uplasował się Kacper Kornicki.

W Biegu Niepodległości wzięły również udział dzieci z grupy „Smerfy”. Nasze przedszkole reprezentowali: Natalia Gil, Martyna Grabowska, Krystian Halabarda, Hania Kaźmierczak, Maciej Kusztra, Emilia Wiśniewska. Każdy przedszkolak został nagrodzony pamiątkowym medalem, dyplomem oraz słodkim upominkiem.

Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Szylin