OGÓLNOPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Góra 2017

opublikowane: 13 lis 2017, 02:16 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 13 lis 2017, 02:23 ]
11 listopada, jak co roku, odbyły się w Górze biegi uliczne , które uświetniły obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 10.00 na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej odbyło się uroczyste odegraniu hymnu olimpijskiego. Następnie w towarzystwie olimpijczyków Pana Mariana Sypniewskiego oraz Mariana Woronina, Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz dokonała uroczystego otwarcia zawodów.

W tym dniu odbyło się łącznie 9 biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na 10 000 metrów.

Uczniowie naszej szkoły zmagali się na dystansach siedmiu kategorii wiekowych, od przedszkolaków i pierwszoklasistów po uczniów klasy siódmej. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy świetnie sobie poradzili. Dwoje z nich odniosło wielki sukces. Nicola Noga w biegu na 1400m wywalczyła I miejsce w kategorii powiat górowski. Kacper Kornicki również w biegu na 1400m, mimo iż rocznikowo najmłodszy w całej stawce, świetnie poradził sobie ze starszymi kolegami i jako trzeci przekroczył linię mety zdobywając brązowy medal w kategorii open.

Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Szylin