Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

opublikowane: 5 paź 2022, 23:27 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 6 paź 2022, 01:15 ]

29 września 2022 roku w szkole świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uroczystość odbyła się w ramach realizacji projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Inicjatywa ta powstała już w 2001 roku. Na obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, zaprosiliśmy Panią Beatę Budę, z filii Biblioteki Miejskiej w Chróścinie. Uczennice klasy ósmej czytały na głos uczniom klas I-III bajki. Następnie Pani Beata Buda zapoznała najmłodszych uczniów z książkami, które przyniosła na spotkanie i przeczytała jedną z nich. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a następnie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania na stałe zapisze się w kalendarzu naszej szkoły. Należy nadmienić, że od kilku lat w szkole, jak i w przedszkolu prowadzimy akcję głośnego czytania na lekcjach i zajęciach. Nauczyciele, rodzice (w przedszkolu) oraz uczniowie czytają na głos książki na początku lekcji przez siedem, osiem minut, w każdym tygodniu na innej lekcji.