Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

opublikowane: 15 lut 2019, 14:07 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 16 lut 2019, 01:47 ]
15 lutego 2019 roku w budynku Filii Bibliotecznej w Czerninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze.

W turnieju udział wzięło 22 uczestników reprezentujących szkoły znajdujące się na terenie gminy,wśród nich troje uczniów z naszej szkoły Julia Maksymczuk, Dobrosława Kwartnik i Mikołaj Zarzycki.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test, którego zagadnienia dotyczyły wiedzy z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W części ustnej uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania obejmujące zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu pożarnictwa.

W pierwszej grupie wiekowej, zarówno Julia jak i Mikołaj, z wysokim wynikiem punktowym, przebrnęli przez pierwszą, testową część konkursu kwalifikując się do etapu ustnego. Po tej części turnieju Julia Maksymczuk uplasowała się na miejscu I, Mikołaj Zarzycki na miejscu III.

15 marca 2019 roku Julia Maksymczuk będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych tego turnieju.

Gratuluję !
                                                                                                                                                    Marta Hołownia-Dziewic