Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

opublikowane: 2 mar 2020, 12:47 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 mar 2020, 12:57 ]
2 marca 2020 roku w budynku Filii Bibliotecznej w Czerninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze.

W gronie uczniów reprezentujących pięć szkół podstawowych znaleźli się reprezentanci naszej szkoły Julia Maksymczuk i Mikołaj Zarzycki.

Oboje, z wysokim wynikiem punktowym, przebrnęli przez pierwszą, testową część konkursu,której zagadnienia dotyczyły wiedzy z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.W części ustnej, podczas losowania pytań Mikołajowi zabrakło trochę szczęścia i ostatecznie zakończył rywalizację na miejscu III. Julia po zaciętej rywalizacji zdobyła w konkursie I miejsce i 31 marca 2020 roku będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych tego turnieju.

Gratuluję !

Marta Hołownia-Dziewic