Pasowanie na czytelnika

opublikowane: 2 cze 2021, 02:31 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 2 cze 2021, 02:33 ]
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniu 28 maja 2021 roku, uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Niestety w tym roku uroczystość odbyła się z opóźnieniem ze względu na pandemię. Pasowanie na czytelnika jest jednym z ważniejszych momentów biblioteki, na który uczniowie czekają z niecierpliwością. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą z zakresu działalności biblioteki oraz świetnie odgadywały zagadki dotyczące książek. Dowiedziały się też jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Na koniec uczniowie złożyli przyrzeczenie, a dyrektor szkoły, Pan Leszek Stecki, dokonał aktu pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.

Agnieszka Wesołowska