Pasowanie na czytelnika

opublikowane: 27 paź 2022, 02:29 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 paź 2022, 02:13 ]

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniu 20 października 2022 roku, uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika jest jednym z ważniejszych momentów biblioteki, na który uczniowie czekają z niecierpliwością. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą z zakresu działalności biblioteki oraz świetnie odgadywały zagadki dotyczące książek, które przygotowali dla nich uczniowie klasy VIII. Dowiedziały się też jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Na koniec uczniowie złożyli przyrzeczenie, a dyrektor szkoły, Pan Leszek Stecki, dokonał aktu pasowania. Wydarzenie było realizowane m.in w ramach realizacji  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, uczniowie otrzymali dyplomy i słodki upominek. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Agnieszka Wesołowska