Pasowanie na czytelnika 2017.

opublikowane: 6 mar 2017, 07:14 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 7 mar 2017, 02:58 ]
W naszej szkole corocznie uczniowie klasy pierwszej przeżywają swoją ważną uroczystość, jaką jest Pasowanie na czytelnika. W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy V, członków Koła Bibliotecznego. Wstępem do części artystycznej był wiersz Kornela Makuszyńskiego pt. „Do młodych czytelników” pięknie wykonany przez ucznia klasy VI - Norberta Józwę.  Znane wiersze Jana Brzechwy recytowali uczniowie klasy V: Dobrosława Kwartnik, Martyna Wróbel, Antoni Pawłowski, Nicola Noga, Wiktor Galicki.  Kiedy prowadząca pasowanie - Natalia Banasiewicz - poprosiła wszystkich o powstanie na twarzach pierwszoklasistów widać było wyraźne wzruszenie. Uroczystego aktu Pasowania na Czytelnika dokonał  Dyrektor Zespołu Pan Leszek Stecki, a na pamiątkę tej uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.  Pamiątkowe zakładki do książek przygotowała również Pani Beata Buda z Filii Biblioteki Miejskiej w Chróścinie. Uroczystość pasowania na czytelnika zaszczycili również swoją obecnością bibliotekarze z Zespołu Samokształceniowego pod przewodnictwem Pani Julity Kruszki z Biblioteki Pedagogicznej w Górze.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu na zakładkę do książki: łącznie w konkursie wzięło udział 26 uczniów

w kategorii klas II -III  -16 uczniów przygotowało prace konkursowe:

I miejsce Tomasz Kaźmierczak- klasa III

II miejsce –  Alicja Kaźmierczak - klasa III

III miejsce – Katarzyna Urbaniak  - klasa III

uczniowie Natalia Duchniak, Lena Halaberda, Anna Pawłowska oraz Filip Siekanowicz otrzymali wyróżnienia.

W kategorii klas IV-VI prace przygotowało 10 uczniów.

I miejsce -  Martyna Wróbel - klasa V

II miejsce – Hubert Budzikowski - klasa V

wyróżnienia otrzymali Natalia Banasiewicz,  Maria Bobela i Natalia Przygucka.

Czesława Zabłocka