Pasowanie na czytelnika 2019

opublikowane: 15 mar 2019, 04:28 przez witoszyce szkola

W dniu 14 marca 2019 roku uczniowie klasy pierwszej przeżywali swoje święto ”Pasowania na Czytelnika” Uroczystość swoja obecnością uświetnił Dyrektor Zespołu Pan Leszek Stecki, wychowawcy klas starszych oraz przedstawiciel rodziców Pani Marta Łuczak.

Uroczystość była całkowitym zaskoczeniem dla pierwszaków, pełni napięcia obejrzeli część artystyczną, pięknie odpowiadali na pytania ze znajomości baśni i bajek.

Tegoroczną część artystyczną przygotowała Pani Karolina Derlat  i członkowie Koła Teatralnego realizującego zajęcia w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra”. Uczniowie klasy I mieli okazję wysłuchania  wierszy o korzyściach z czytania książek,  wysłuchania  narzekania na dzieci, które  niszczą i plamią książki, wyrywają kartki i oraz na koniec  wykazać  się znajomością bajek i baśni.

Następnie przystąpiono do uroczystego ślubowania, którego tekst odczytała bibliotekarka pani Czesława Zabłocka, natomiast samego aktu Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I  dokonał Dyrektor Pan Leszek Stecki.  Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki; miedzy innymi zakładki do książek wykonane przez członków Koła Artystycznego pod pieką  pani Małgorzaty Szylin.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości bardzo  dziękuję.

Czesława Zabłocka

bibliotekarz