Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

opublikowane: 28 wrz 2018, 13:54 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 28 wrz 2018, 13:58 ]
w dniu 27 września 2018r. klasa 1 zgromadziła wokół siebie całą społeczność szkolną. Tego dnia w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz uczniów i przedszkolaków pierwszoklasiści byli pasowani na uczniów. Zanim jednak nastąpił akt pasowania kandydaci przedstawili swoją część artystyczną, którą udowadniali, że zasługują w pełni na przyjęcie do braci uczniowskiej. Wykazali się piękną recytacją, śpiewem oraz wspaniałym Tańcem dżentelmenów.
Po części artystycznej uczniowie a następnie rodzice złożyli ślubowanie. Kolejnym ważnym punktem uroczystości był akt pasowania na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły pan Leszek Stecki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze oraz legitymacje szkolne i piękne maskotki. Upominki wręczył pierwszakom również pan dyrektor i pani Marzena Rogasik - opiekunka SKO.

Jadwiga Bretsznajder