Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

opublikowane: 7 lut 2020, 08:22 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 8 lut 2020, 12:18 ]
W dniu 7 lutego 2020r. klasa pierwsza zgromadziła wokół siebie całą społeczność szkolną. Tego dnia w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz uczniów i przedszkolaków pierwszoklasiści byli pasowani na uczniów. Zanim jednak nastąpił akt pasowania kandydaci przedstawili swoją część artystyczną, którą udowadniali, że zasługują w pełni na przyjęcie do braci uczniowskiej. Wykazali się piękną recytacją i śpiewem.
Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie. Kolejnym ważnym punktem uroczystości był akt pasowania na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły pan Leszek Stecki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne i piękne maskotki.

Barbara Czarna
                                                                                                                                                        Lilia Burdziłowska