Aktualności‎ > ‎

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

opublikowane: 1 kwi 2016, 09:31 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 4 kwi 2016, 13:24 ]
21. 03. 2016 r w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Imprezę przygotował i przeprowadził samorząd uczniowski pod opieką Pani Karoliny Taler. Międzyklasowy turniej, wzorowany na telewizyjnym programie rozrywkowym „Kocham Cię, Polsko!” dał nam wiele radości i pozwolił wyzwolić adrenalinę w zdrowej rywalizacji.

Zawodnicy z poszczególnych klas tworzyli sześcioosobowe grupy, które rywalizowały w różnych konkurencjach pod opieką swoich kapitanów. Drużyną   nr 1 kierowała Pani Lilia Burdziłowska, natomiast drużyną nr 2 - Pani Marta Hołownia-Dziewic.  Zabawa rozpoczęła się od odgadywania tytułów i wykonawców piosenek, które były potem śpiewane przez grupy we współpracy z klasami zasiadającymi na widowni. Następna konkurencja polegała na przeliterowaniu wyrazów i  wykazaniu się znajomością takich słów jak: ekstrawertyk, chisteryczka czy bibliografia. Kolejnym zadaniem było pokazywanie haseł w konkurencji - kalambury. Śmiechu było co niemiara, gdy kapitanowie drużyn próbowali przy pomocy gestów, ruchów ciała i słów przekazać teksty przysłów i hasła do odgadnięcia. Podczas kolejnych konkurencji uczestnicy odpowiadali na pytania z historii, przyrody, matematyki oraz z życia codziennego, gdzie mogli wykazać się wszechstronną wiedzą. Bardzo dobrze uczniowie poradzili sobie z konkurencjami sportowymi a mianowicie: przejściem przez szarfę oraz utrzymaniem piłeczki pingpongowej na rakietce przy przejściu z pozycji pionowej do leżenia przodem. 

    Po dwóch godzinach zabawy uczniowie wrócili na lekcje. W ten zabawny sposób przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę za naszymi oknami!

Znalezione obrazy dla zapytania aparat gif