Pierwszy Dzień Wiosny

opublikowane: 24 mar 2017, 04:22 przez witoszyce szkola   [ zaktualizowane 24 mar 2017, 05:30 ]
21. 03. 2017 r. w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Imprezę przygotował i przeprowadził samorząd uczniowski pod opieką Pani Lilii Burdziłowskiej i Pani Czesławy Zabłockiej. W tym dniu odbył się turniej "Kocham Cię Wiosno", wzorowany na telewizyjnym programie rozrywkowym. Zawodnicy z poszczególnych klas tworzyli sześcioosobowe grupy, które rywalizowały w różnych konkurencjach. Pozostali uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy i kibicowali swoim drużynom włączając się do rywalizacji.  Zabawa rozpoczęła się od odgadywania tytułów i wykonawców piosenek. Wśród konkurencji pojawiły się również kalambury. Śmiechu było co niemiara, gdy reprezentanci drużyn próbowali przy pomocy gestów, ruchów ciała i słów przekazać teksty przysłów i hasła do odgadnięcia. Jednym z zadań było wykonanie własnych przebrań z bibuły. W ten sposób drużyny zostały podzielone na zielonych i żółtych. Podczas kolejnych konkurencji uczestnicy odpowiadali na pytania z historii, przyrody, matematyki oraz z życia codziennego, gdzie mogli wykazać się wszechstronną wiedzą. Bardzo dobrze uczniowie poradzili sobie z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez Panią Martę Hołownia -Dziewic a mianowicie: przejściem przez szarfę oraz utrzymaniem piłeczki pimpongowej na rakietce przy przejściu z pozycji pionowej do leżenia przodem. Na koniec obie drużyny utworzyły i zaprezentowały własne hymny. Ostatecznie zwyciężyła drużyna  żółtych.

Po dwóch godzinach zabawy uczniowie wrócili na lekcje. W ten zabawny sposób przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę za naszymi oknami!

Czesława Zabłocka

Lilia Burdziłowska